HAKKIMIZDA

Ortak bileşkesinde insan ve güven faktörü olan, farklı coğrafyaların tecrübelerini derleyerek, Türkiye'de ve dünyada sağlıktan turizme bir çok sektörde, ekonomiye değer katan öncü şirketlere yatırımlar yapan SBK Holding, Sezgin Baran KORKMAZ tarafından kurulmuştur.

Kurucumuz Sezgin Baran Korkmaz, çocukluğundan bu yana hayal gücü ve başarıya olan inancıyla  çalışmış, önce insan ve güven ilkesiyle Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki başarılı yatırımları, farklı girişimcilik özellikleri ve geleceği şekillendiren vizyonu ile başta Amerika olmak üzere dünyanın önde gelen finans gruplarının dikkatini çekmiştir. SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve SBK Vakfı Kurucusu Korkmaz, Türkiye’de ve dünyada temel ihtiyaç maddelerine erişimin kısıtlı olduğu bölgelere İyilik Projeleri ile bireysel ve uluslararası yardım kuruluşları aracılığıyla yardım ulaştırmaktadır. Korkmaz, Yönetim Kurulu Üyesi olduğu, Washington merkezli Relief International aracılığıyla Sudan, Suriye, Myanmar, Somali gibi birçok ülkede 4 milyondan fazla mülteciye sağlık hizmeti yardımı yapmıştır.

SBK Holding, farklı alanlardaki bilgi birikimi, yatırımları, uluslararası satış ağı ve global rekabet hedefi ile dünya çapında finansal olarak büyümeyi kendi öz kaynakları ile sağlayamayan firmalara yatırımlar yapmaktadır. Bu firmaların altyapılarını güçlendirerek kendi sektörlerinde lider konuma gelmelerini sağlamaktadır.

SBK Holding, şirketlerinde geliştirdiği başarılı ve yenilikçi projelerinde sonuç odaklı yaklaşımıyla faaliyet gösterirken, bu süreçte güven, inanç ve fark yaratarak topluma ve ekonomiye değer katmaktadır. Bu vizyonla farklı sektörlerde  sürdürülebilirliği olan şirketlere yatırım yapan SBK Holding'in her bir iştiraki kendi alanında lider ya da en önemli oyunculardandır.