HAKKIMIZDA

Kuruluşunda insan ve güven faktörlerini temel alan, farklı coğrafyaların kültür ve tecrübelerini derleyerek, Türkiye'de ve Dünya’da sağlıktan turizme bir çok sektörde, ekonomiye değer katan öncü şirketlere yatırımlar yapan SBK Holding, Sezgin Baran KORKMAZ tarafından kurulmuştur.

SBK Holding, farklı alanlardaki bilgi birikimi, yatırımları, uluslararası satış ağı ve global rekabet hedefi ile dünya çapında finansal olarak büyümeyi kendi öz kaynakları ile sağlayamayan firmalara yatırımlar yapmaktadır. Bu firmaların altyapılarını güçlendirerek kendi sektörlerinde lider konuma gelmelerini sağlamaktadır. 

Kurucumuz Sezgin Baran Korkmaz, çocukluğundan bu yana hayal gücü ve başarıya olan inancıyla çalışmış, Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki yatırımları, farklı girişimcilik özellikleri ve geleceği şekillendiren vizyonu ile Dünya’nın önde gelen finans gruplarının dikkatini çekmiştir. 

Türkiye’de ve Dünya da sağlık, eğitim, beslenme ve barınma erişiminin kısıtlı olduğu bölgelere ulaşabilmek için SBK Vakfının kurulmasını sağlayan Sezgin Baran Korkmaz, İyilik Projeleri ile ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşları aracılığıyla yardım ulaştırmaktadır. Vakfın bu alandaki en önemli faaliyetleri arasında mültecilere yaptığı yardımlar yer alır.

SBK Holding, şirketlerinde geliştirdiği başarılı ve yenilikçi projelerinde sonuç odaklı yaklaşımıyla faaliyet gösterirken topluma ve ekonomiye değer katmaktadır.