Kars'a 500 Ton Destek

Kars'a 500 Ton Destek

SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz'ın girişimleriyle Kıraça Holding Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç, Kars ve ilçelerinde çiftçilere dağıtılmak üzere 500 ton organik gübre desteğinde bulundu.


Türkiye'de tarım ve hayvancılığın önemli merkezlerinden olan Kars'ta çiftçilerin yeni tip koronavirüs pandemisinden menfi yönde etkilenmemesi için Kıraça Holding "Anadolu'nun bereketli topraklan yeniden filizlensin" sloganıyla çiftçilere 500 ton gübre ve 10 bin koli gıda desteğinde bulundu.


Gönderilen organik gübre yüklü sekiz tır Kars'a geldi. Türkiye Ziraat Odalan Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu ve Kars Ziraat Odası Başkam Âdem Ertaş ile Digor Ziraat Odası Başkanı İsmet Hagi, tırları Kars'ın girişinde karşılayarak konvoy hâlinde dağıtım merkezlerine götürdü. Tırların bir kısmı Kars merkeze, bir kısmı da Digor'a hareket etti. Çiftçi başına 200 kilo olarak dağıtılacak gübreler, 2 bin 500 çiftçiye ulaştırılacak.


Başkan Ertaş "Kıraça Holding, Kars'taki Covid19 sebebiyle zor günler yaşayan çiftçilere gübre gönderdi. Organik gübre Kars çiftçisinin elinden toprakla buluşacak. İnşallah 2020 yılı bereketli bir yıl olacak, Kıraça Holding Yönetim Kurulu Başkam İnan Kıraç ve SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz'a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.


Çiftçilere dağıtılmak üzere 500 ton gübrenin gönderildiğini vurgulayan Ertaş "Dar gelirli çiftçilerimize dağıtılmak üzere gelen gübreleri dağıttık. Çiftçilerimizin yüzü güldü. İş adamlarımızın çiftçilerimize sahip çıkmasını istiyoruz. Ülkemiz bu süreçte üretime devam etmezse 2020 yılı sonbaharında büyük sıkıntılar çekeceğiz. Covid-19 salgım sebebiyle dünyada herkes kapılarını kapatmış, ihracat yavaşlamış durumda, ithalat yavaşlamış durumda. Biz kendi kendine yeten bir ülke olarak fedakârca çalışan çiftçiler bu süreçte çalışmasını sürdürüyor. Yeni tip koronavirüs sebebiyle herkes evindeyken çiftçilerimiz tarlalarında ekim yapıyor. Bu süreçte üretime katkı sunduklan için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu. Organik gübreleri alan çiftçilerin yüzü gülerken çiftçiler hayırsever iş adamlarına teşekkür etti. Işık Çapanoğlu İHA