Hayırsever işadamından Kars eğitimine destek!

Hayırsever işadamından Kars eğitimine destek!

Alpaslan Anadolu Lisesi öğrencilerinden Tayibe Atalayın ve Cansu Alma, SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’a mektup ile ulaştı. Mektuplarında Korkmaz’ın bugüne kadar yaptıkları eğitim desteklerinden bahsederek okullarına da destek istediler. Çağrılara cevapsız kalmayan Korkmaz, öğrencilere ulaştı.

Aynı zamanda SBK Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı da olan Sezgin Baran Korkmaz, gazetemize yaptığı açıklamada; kendisine ulaşan mektuptan çok duygulandığını ifade ederek, Tayibe Atalayın ve Cansu Alma’ya teşekkürlerini ifade etti. Korkmaz her iki öğrenciye de eğitimlerine destek olmak amacıyla laptop bilgisayarlar gönderdi.

SBK Vakfı tarafından Alpaslan Anadolu Lisesine büyük bir Kütüphane yaptıracaklarını ifade eden Korkmaz, okulun acil ihtiyacı olan Fotokopi Makinesini de en kısa zamanda okul idaresine ulaştıracaklarını söyledi.

SBK Vakfı tarafından bin 73 öğrenciye rutin olarak aylık burs verdiklerini ifade eden Korkmaz, bu öğrencilerin 643 tanesinin de Karslı olduğunu belirtti.

http://www.karshakimiyet.com/hayirsever-isadamindan-kars-egitimine-destek-2626h.htm