Birlikte Güçlüyüz

Birlikte Güçlüyüz

"ÜRETİCİNİN YANINDAYIZ"
Korona virüs salgınında aldığımız aksiyonlardan ilki, sanayi kuruluşlarımızdaki çalışanlarımızın bir bölümünü ücretli izne çıkarmak oldu. Tüm çalışanlarımıza ve ailelerine maske, eldiven ve hijyen ürünleri paketleri temin ederek video konferanslar üzerinden virüsten korunma hususunda eğitimler verdik. 3 bine yakın çalışanımız halen ücretli izinde. Üretime ve hizmete devam etmesi zorunlu sektörlerden ilaç ve sigorta şirketlerimizdeki çalışanlarımızın çalışma saatlerini düzenledik, esnek ve evden çalışma modeli uyguladık ve kendilerine ek ödeme desteği sağladık.


Başlıca geçim kaynağı turizm olan memleketim Kars'ta da esnafın yerel üretimi bal, kaşar peyniri ve erişte satışları durma noktasına geldi. Biz de onlardan aldığımız 15 tonun üstünde malzemeyi SBK Vakfı paketleriyle binlerce adrese ulaştırdık. Tüm şirketlimizdeki tüm çalışanlarımıza da içinde bal ve kaşar peyniri olan hediye kutulan gönderdik.


#Evdekal uyarıları kapsamında 6 bin koli gıda yardımını memleketim Kars başta olmak üzere Trabzon'dan Manisa'ya, Çanakkale'den Kırklareli ne kadar birçok kentte ekonomik durumu kötü olan ailelere ve 65 yaş üstü büyüklerimize ulaştırdık. İstanbul'un Kadıköy, Üsküdar ve Beykoz ilçelerinde ikamet eden 65 yaş üstü büyüklerimizin alışverişlerini yaptık.


Tarım sektöründeki faaliyetlerin aksamadan devamı adına 500 ton organik gübrenin yine memleketim Kars başta olmak üzere Doğu Anadolu kentlerimizdeki çiftçilerimize ulaştırılmasını sağladık. Böylece üretmeye devam edecek, ekonomiye katkı sağlayacaklar.


Sokaklarımızdaki hayvan dostlarımızı da unutmadık. İstanbul ve Kars'taki hayvan barınaklarına, sokak hayvanlarına da ulaştırılmak üzere mama yardımında bulunduk.

Biz Bize Yeteriz Türkiye kampanyasına her bir şirketimiz ve iştiraklerimiz ayrı ayrı 500 bin TL'den az olmamak üzere maddi destekte bulundu.