SBK Holding

HABERLER

Türk işadamından Suriyeli çocuklara 20 milyon dolar

Türk işadamından Suriyeli çocuklara 20 milyon dolar

Türk işadamı Sezgin Baran Korkmaz'ın Washington merkezli Relief International (Uluslararası Yardım) adlı kuruluşa geçen hafta Suriyeli çocuklar için 20 milyon dolar değerinde bağış yaptığı ortaya çıktı. Yaklaşık 5 yıl içinde okul inşaatı, sağlık tesisleri oluşturma ve diğer insani yardım aktivitelerine harcanacak paranın ciddi bir sosyal etki yaratması bekleniyor. Aynı zamanda SBK Holding'in sahibi olan Korkmaz, Uluslararası Yardım ajansına yerel rehberlik ve bölgeye gönderilen yardımların daha iyi ve hızlı bir şekilde ulaştırılması için çözüm önerileri geliştirecek stratejik bir ortak olarak hareket edecek. 13 Ağustos'ta imzalanan bağış anlaşmayla ilgili bir açıklama yayınlayan yardım ajansı başkanı ve CEO'su Nancy Wilson, "bu muazzam hediyeyi aldığımız için heyecanlıyız. Sezgin Baran Korkmaz sayesinde Suriye'deki çatışma dolayısıyla Ortadoğu'da etkilenen çocuklara daha ciddi bir şekilde ulaşacağız" dedi. 


"ZOR BİR ÇOCUKLUK GE ÇİRDİM" 

Konuyla ilgili yardım ajansı aracılığıyla bir açıklama yapan Karslı iş adamı Sezgin Baran Korkmaz, "Türkiye'de büyüyen çok fakir bir çocuk olarak gıda ve giyecek gibi en basit yaşam gereklilikleri olmadan büyüdüm. Çocukken ben de iyilikseverlik gördüm ve çocukların acı çekmediği bir dünya hayal ediyorum. Bu anlaşma ile çocuklara onur ve refah için bir şans verdiğimizi umuyorum" dedi. Korkmaz, tek seferde 20 milyon dolar yardım yaptığı Relief International'ı seçme nedeni olarak organizasyonun kapsayıcı, apolitik ve insani yardımlar konusunda adil hareket etmesini gösterdi. Relief International'ın websitesinde verdiği bilgiye göre 20 milyon dolarlık bağış ajansın bugüne dek tek seferde aldığı en büyük yardım olarak kayda geçti. Açıklamada, Korkmaz'ın bugüne dek çeşitli gerekçelerle 30 milyon dolarlık yardım tutarını değişik zamanlarda, değişik ihtiyaç sahiplerine aktardığı da belirtildi. 


KÖKLÜ MARKALARI YAŞATIYOR

Sezgin Baran Korkmaz, 2014 yılı sonlarında 85 yıllık ilaç firması Münir Şahin'i satın almasıyla adını duyurmuş ve BETASAN ile Biofarma gibi medikal şirketleri holdingine katarak bu sektörde genişlemişti. Korkmaz daha sonra da 1 milyon dolara bukombin. com'u bünyesine katarak krizde olan şirketleri satın alacağı sinyalini vermişti. Mart'ta basın mensuplarıyla buluşan Korkmaz, İngiliz fonu AIM ile işbirliğine giderek yıl sonuna dek 400 milyon dolarlık bir yatırım yapacaklarını söylemiş ve "İflas ve icrada olan, üretim yapamayan ya da işçisine maaş ödeyemeyen krizdeki şirketleri satın almak istiyoruz. Bir anlamda köklü markaları tekrar küllerinden doğmasını sağlayacağız" diye konuşmuştu. 

Kaynak: sabah.com.tr

SBK Holding

Kandilli Mah. Kandilli-Göksu Cad. No:19/1 Üsküdar İstanbul

Telefon: +90 212 345 04 48 / 49

Fax: +1 90 212 345 04 50

E-Posta: info@sbkholding.com.tr

SOSYAL MEDYA