SBK Holding

HABERLER

Münir Şahin İlaç SBK Holding bünyesine geçti..

Münir Şahin İlaç SBK Holding bünyesine geçti..

TÜRKİYE’nin en eski ilaç fabrikalarından Münir Şahin İlaç, 8 yıl içinde bir kez daha el değiştirdi. Lüksemburglu yatırım fonu Ivory’nin 2006’da satın aldığı şirket geçtiğimiz cuma günü atılan imzalarla SBK Holding bünyesine geçti. SBK, Münir Şahin’e bağlı yara bandı markası Sanitabant’ı almak için de masada. Tarafların olumlu giden görüşmelerde sona gelindiğini söyledi. İstanbul merkezli SBK’ya finans desteğini ise ‘Son Zaman Azizleri’ olarak da bilinen dini grup Mormonlar ve ABD’li Noil Energy sağlıyor.


MALİ ZORLUK YAŞIYORDU

1929 yılında Eczacı Münir Şahin’in temelini attığı Münir Şahin İlaç ilk olarak 2006’da Ivory S.a.r.l, 55 milyon Euro’ya satıldı. Şirket Münir Şahin’in satın alınmasından 2 yıl sonra da Betasan Bant’ı bünyesine kattı. Ancak son dönemlerde mali zorluk yaşayan Münir Şahin’in satışı gündeme geldi.


İMZALAR CUMA GÜNÜ ATILDI

Bundan 1.5 ay kadar önce de Sezgin Baran Korkmaz’ın yönetim kurulu başkanı olduğu SBK Holding ile masaya oturuldu. Taraflar arasındaki imzalar geçtiğimiz cuma günü atıldı. SBK tarafı satış bedelinin açıklanmasını istemedi. Ancak, Münir Şahin’in banka borçları ve biriken işçi ücretleri ödendikten sonra satış bedelinin kalan kısmı ödenerek taraflar anlaşmaya vardı.


ARAZİSİ ŞEHİR İÇİNDE KALDI

SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Korkmaz, Münir Şahin’i büyütme ve kâr edebilir bir konuma getirmek istediklerini söyledi. Korkmaz, Münir Şahin’in beş dönüm üzerindeki fabrika arazisinin kent içinde kaldığına işaret ederek “Fabrikayı 1-2 yıl içinde Çanakkale’ye taşıyacağız. Buradaki arazinin gayrimenkul değeri ise yüksek… Nasıl değerlendireceğimiz ise önümüzdeki dönemde belli olur” dedi.


SBK Holding

Kandilli Mah. Kandilli-Göksu Cad. No:19/1 Üsküdar İstanbul

Telefon: +90 212 345 04 48 / 49

Fax: +1 90 212 345 04 50

E-Posta: info@sbkholding.com.tr

SOSYAL MEDYA